[O1] Odłączona pompa paliwa i jej wpływ na sterownik silnika

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • bielinek
    Ambiente
    • 2008
    • 157

    [O1] Odłączona pompa paliwa i jej wpływ na sterownik silnika

    gieu Dzieki wcześniejszy wpis mi pomógł.
    Niestety nie dałem rady przejśc przeż ścianę, grodziową.Guma którą wychodzi wiązka jest za ciasna.Wykorzystałem do tego przepust obok mechanizmu wycieraczek w którym idzie pancerz linki maski.Przewody wrzuciłem w najmniejszy peszelek.
    Przy okazji przesmarowałem mechanizm wycieraczek.
    Krzynol również dzieki za opis.
    Teraz czekam na paczke ze spryskami

    Kliknij "POMÓGŁ" jeśli wkurzyłem Cię tak, że brakuje Ci bluzg
    ________________________________________
  • utek
    Elegance
    • 2007
    • 867
    • Superb II combi (3T5)
    • APK 2.0 MPI 115 KM

    #2
    [O1] Odłączona pompa paliwa i jej wpływ na sterownik silnika

    Czy sterownik silnika/komputer w jakikolwiek sposób reaguje na odłączoną pompę paliwa? Mowa oczywiście o odłączonej pompie podczas pracy na LPG. Powstają wtedy jakieś "błędy", powoduje to nieprawidłową pracę silnika itd.?

    Sprawa dotyczy Octavii I FL 2.0 APK.

    Komentarz

    • jacog
      Rider
      • 2008
      • 420
      • Felicia I (6U1)

      #3
      Nie spowoduje nieprawidlowej pracy silnika ale co do błędu nie jestem pewien bo nie pamiętam czy zasilanie pompy idzie bezpośrednio z ecu czy przez przekaznik (w drugim przypadku błedu nie ma szans być).

      Tak wogole pompa ma pracować nawet jak jedziesz na LPG - nie powoduje to jej zwiekszonego obciążenia bo i tak zawsze pompuje z duża wydajnościa aby utrzymać ciśnienie na magistrali paliwowej a nadmiar wraca do baku. Jedyny sens wyłączenie to gdy w baku zawsze masz blisko rezerwy.

      Komentarz

      • utek
        Elegance
        • 2007
        • 867
        • Superb II combi (3T5)
        • APK 2.0 MPI 115 KM

        #4
        To zapytam od razu. Średnica przewodu powrotnego do baku jest taka sama jak przewodu do silnika?

        Komentarz

        • jacog
          Rider
          • 2008
          • 420
          • Felicia I (6U1)

          #5
          W Felicii przykładowo tak. A w octavii nie przygladalem sie ale wg ponizszej aukcji takie same:
          http://allegro.pl/audi-a3-octavia-go...196218351.html.

          Jeżeli pojedynczy wtrysk paliwa nie powoduje znaczącego spadku ciśnienia na magistrali paliwowej (które w przypadku 1.8T to 3 bary wzgledem ciśnienia w kolektorze) to oznacza to, że wydajność pompy jest znacząco wyższa niż zużyte przez auto paliwo. Znalazlem takie info, że pompa do benzynowej Octavii ma wydajność 90l/h wiec ile razy jest wiecej niż auto ci spali przy normalnej jeździe.

          Komentarz

          Pracuję...